DUNE the Boardgame
Dune Polish

Dune Wydanie Polskie

Wyobraź sobie, że możesz stanąć na czele szlacheckiego rodu, gildii lub zakonu na powierzchni jałowej planety, która jest jedynym źródłem najcenniejszej substancji we wszechświecie.

Wyobraź sobie, że możesz na nowo napisać historię jednej z najważniejszych powieści science-fiction wszechczasów.

Dzięki tej niezwykłej grze planszowej, której historia ma już niemal 40 lat, będziesz mógł zanurzyć się w niesamowitym świecie DIUNY autorstwa Franka Herberta.

Podczas rozgrywki w DIUNĘ wcielisz się w przywódcę jednego z sześciu stronnictw. Każde z nich zamierza przejąć kontrolę nad najbardziej wartościowym surowcem we wszechświecie. Melanż, zwanym też przyprawą, można znaleźć jedynie w jednym miejscu w galaktyce – na nieprzyjaznej planecie Arrakis. Jak mawiał Książę Leto Atryda: „Wszystko zaśblednie przy melanżu. Za garść przyprawy kupisz dom na Tupile. Jej nie da się wyprodukować, ją trzeba pozyskiwać na Arrakis. Jest unikatowa i ma autentyczne właściwości leku geriatrycznego”. Bez melanżu podróże kosmiczne byłyby niemożliwe. Tylko zażywając ten uzależniający narkotyk nawigator Gildii Kosmicznej jest w stanie doświadczać wizji przyszłości, które pozwalają mu wytyczać bezpieczny szlak przez hiperprzestrzeń.

Komu uda się przejąć kontrolę nad DIUNĄ? Wciel się w jednego z bohaterów książki, poprowadź do walki swoich popleczników i zadecyduj o losie Arrakis!